Dantų balinimas

Graži šypsena – svarbi patrauklaus įvaizdžio dalis. Vis daugiau žmonių pas odontologus apsilanko ne dėl dantų skausmų, o norėdami tapti gražesni.

dv755016[1]

Dantų balinimas – paprasčiausias būdas pasigražinti savo šypseną. Šią procedūrą galima atlikti beveik kiekvienam žmogui. Nesvarbu nuo ko patamsėjo jo dantys: dėl amžiaus, nuo kavos, juodos arbatos, raudono vyno, rūkymo ar kt.

Klaidinga nuomonė, kad, balinant dantis, ardomas ir silpninamas dantų emalis. Vykstant cheminėms reakcijoms, balinančioji medžiaga veikia tik dantyse esančias organinės kilmės pigmentines dėmes. Emalio sluoksnis ir dantų struktūriniai audiniai išlieka nepakitę.

Dantų balinimo medžiagų aktyvieji komponentai yra karbamido peroksidas arba vandenilio peroksidas, kurie burnoje skyla iki laisvo deguonies.

Balinti dantis galima namuose arba odontologo kabinete. Dantys turi būti sveiki arba sugydyti. Prieš balinimą atliekama profesionali burnos ertmės higiena.

Kai pacientas pageidauja balinti dantis namuose, odontologas nuima jo dantų atspaudus. Pagal juos pagaminamos balinimo kapos – skaidrūs įtvarai, kurie glaudžiai apgaubia dantis. Jei kapos su balinamąja medžiaga laikomos ant dantų po 2 – 4 valandas kasdien, balinimas gali užtrukti 2 -3 savaites. O jei žmogus miega su jomis po 6 -8 valandas, pakanka 5- 10 kartų.

customMouthPiece1[1]Kai dantys balinami odontologo kabinete, ant dantenų uždedama spaciali apsauga, dantys padengiami stiprios koncentracijos balinimo medžiaga. Ši procedūra trunka apie vieną valandą. Jei siekiama stipresnio efekto, po savaites balinimo seansą galima pakartoti. Po šių procedūrų dantys išlieka balti nuo 1 iki 3 metų. Tai priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo: rūkymas, kava, juoda arbata, raudonas vynas ir kt. turi įtakos dantų atspalviui. Jei tuo piktnaudžiaujama, gali tekti papildomai balinti dantis.

Odontologas negali prieš procedūrą atsakyti į paciento klausimą, kiek pabals jo dantys, nes kiekvienu atveju situacija yra individuali. Parastai dantys pašviesėja 1-2 tonais pagal dantų atspalvių paletę. Tai priklauso nuo pigmento tipo ir kaip tiksliai laikomasi gydytojo nurodymų. Savarankiškai, be odontologo priežiūros, balinti dantis nepatartina, nes tik specialistas gali įvertinti, kiek pakito dantų spalva.

Kaip naudoti kapas:

  1. Įšvirkškite balinančio gelio į kapų išorinio paviršiaus (vidinio segmento) rezervuarus. Sunaudojama nuo ½ iki pilno švirkšto medžiagos.
  2. Išsivalius dantis ir tarpdančius, uždėkite kapas ant dantų, gerai adaptuokite jas ir jų kraštus.
  3. Pašalinkite išsispaudusį medžiagos perteklių švariu pirštu ar dantų šepetėliu. Du kartus išsiskalaukite, skysčio nenurykite.
  4. Laikykitės gydytojo nurodymų. Atsiradus dantų jautrumui, nutraukite balinimą ir konsultuokitės su odontologu.
  5. Kapas valykite sudrėkintu dantų šepetėliu ir vėsia vandens srove. Laikykite jas dėžutėje (sausioje ir vesioje vietoje).
  6. Balinančią medžiagą saugokite nuo šilumos ir tiesioginių saulės spindulių. Jei naudojate ilgesnį laiką ar nutraukėte gydymą, tuomet laikykite šaldytuve. Atkreipkite dėmesį į vartojimo tinkamumo laiką.
    image011kaposyp5

Atsargumo priemonės:

  1. Nenaudokite buitinių baliklių. Naudokite tik specialiai pagamintus, sertifikuotus balinimo gelius ar medžiagas.
  2. Nėštumo metu ar maitinančioms motinoms balinti dantų negalima.
  3. Saugokite gelį nuo karščio ar tiesioginių saulės spindulių. Neužšaldykite.
  4. Turintys daug rūgščių maisto produktai ar gėrimai gali padidinti dantų jautrumą.
  5. Balinimo metu nerūkykite, nevalgykite ir negerkite.
  6. Jei turite klausimų klauskite savo odontologo.

Balinimo efektyvumas priklauso nuo emalio storio, įgimto jo atspalvio, amžiaus, mitybos, higienos ir žalingų įpročių.

Svarbu žinoti:

  1. Plombos, vainikėliai ir kt. spalvos nekeičia. Estetinis plombavimas turi būti atliekamas ne anksčiau kaip dvi savaitės po dantų balinimo.
  2. Prieš balinimą būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.
  3. Dantų balinimo laikotarpiu negalima vartoti maisto produktų ar skysčių galinčių keisti dantų spalvą (raudonas vynas, stipri kava, arbata, burokėliai, mėlynės, brendis ar pan.).
  4. Balinimo metu siūloma nerūkyti, nevartoto kitų tabako gaminių.

Pasaulyje populiariausia yra vadinamoji namuose naudojama balinimo sistema. Tai yra skaidrus įtvaras ir želė, kurios veiklioji dalis yra karbamido peroksidas. Gelis gali būti įvairios koncentracijos: 10 %, 15%, 20 % (“Opalescence” ar kt.). Jame gali būti kai kurių kitų medžiagų, pvz.: kalio nitrato, fluorido jonų. Kad gelis neištekėtų iš kapos, jis yra klampios konsistencijos, lipnus.

Šypsokitės ir mylėkite gyvenimą